Uniwersytet dzieci - zaj璚ia projektowe dla klasy II

W roku szkolnym 2020/2021 klasa II bierze udzia w bezp豉tnym projekcie „W kosmos z klas. Jakie tajemnice kryje wszech鈍iat”? Organizatorem przedsi瞝zi璚ia jest Uniwersytet dzieci. Projekt sk豉da si dwóch etapów: lekcji na rozgrzewk oraz lekcji tematycznych. W czasie realizacji programu uczniowie zdob璠 podstawowe informacje o przestrzeni kosmicznej, poznaj planety Uk豉du S這necznego, dowiedz si, dlaczego Ksi篹yc wygl康a czasem jak rogalik, b璠 projektowa strój kosmonauty. Pierwszy temat realizowany w ramach projektu dotyczy pracy w zespole. Uczniowie podzieleni zostali na 4 grupy. Ka盥a grupa otrzyma豉 20 nitek surowego makaronu spaghetti, 1 瞠lka, 1 metr ta鄉y malarskiej, 1 metr sznurka oraz no篡czki. Zadanie polega這 na zbudowaniu z tych materiaów jak najwy窺zej wie篡, która utrzyma 瞠lka. Na wykonanie tego 獞iczenia mieli zaledwie 20 minut. Przy wykonywaniu tego zadania uczniowie si 鈍ietnie bawili, ale i przekonali jak wa積a jest wspó逍raca. Wspólnie doszli do wniosku, 瞠 dzi瘯i zgodnej pracy w grupie mo積a osi庵n望 znacznie wi璚ej.

admin dnia pa寮ziernik 28 2020 10:27:02 · Drukuj